مراحل ایجاد یک سایت وردپرسی

جهت طراحی وبسایت که با اسکریپت محبوب وردپرس طراحی شده است باید مراحل زیر انجام شود تا شما بتوانید آن را در گوگل پیدا کرده و وارد آن شوید تا خدمات ارائه شده آن را مشاهده نمایید.

سایت وردپرسی

تهیه دامین :

دامین همان اسم سایت شما می باشد که در ابتدا باید آن را انتخاب کرده و ثبت نمایید. دامین های متفاوتی داریم از جمله آنها می توان به ir , com , net , org و … اشاره نمود یک آدرس سایت از قسمت های زیر تشکیل شده است

name.com بخش name اسم انتخابی شما می باشد و بخش .com نیز ثابت می باشد شما می توانید به جای .com از ir و غیره نیز انتخاب کنید.

اسم سایت شما هرچه کوتاه تر باشد در ذهن کاربران بهتر می تواند بماند و یا اگر هم کوتاه نباشد بهتر است از اسم هایی با معنی و مفهوم و یا اسم هایی که قابلیت ماندن در ذهن را دارد استفاده کنید.

تهیه هاست :

جهت نگهداری فایل های سایت خود نیازمند کامپیوتر همیشه روشن می باشید که برای این مورد نیازمند خرید هاست از شرکت هاستینگ می باشید. هاستینگ ها تعدادی کامپیوتر با منابع بالا دارند که به طور 24 ساعته روشن می باشند و اصلا به همین دلیل ساخته شده اند و کارشان نگهداری اطلاعات سایت ها می باشد.

تهیه گواهینامه امنیتی ssl

جهت افزایش امنیت سایت خود بهتر است گواهینامه امنیتی ssl را خریداری و یا از این گواهینامه که اکثر در حال حاظر توسط خیلی از شرکت های هاستینگ ارائه می شود استفاده نمایید.

ست کردن dns های هاست بر روی دامین :

جهت برقراری ارتباط بین هاست و دامین باید dns های ارسالی از طرف هاست خریداری شده در بخش dns دامین ثبت نمایید تا این ارتباط بعد از چند ساعت برقرار شود معمولا برای دامین های ir چند ساعت طول خواهد کشید ولی برای دامین های بین المللی مانند com همان لحظه اتصال برقرار خواهد شد.

wordpress

نصب فایل نصبی وردپرس :

اسکریپت وردپرس را از سایت مخصوص خودش دانلود کرده و بر روی هاست خود نصب نمایید جهت نصب این اسکریپت می توانید آموزش آن را از طریق اینترنت پیدا کنید.

انجام تنظیمات مخصوص وردپرس :

تنظیمات خاص این اسکریپت را کامل کنید توجه داشته باشید که این اسکریپت فارسی می باشد و کار با آن نیز ساده است فقط باید روش تنظیمات آن را یاد بگیرید.

نصب افزونه سئو :

افزونه سئو را بر روی وردپرس نصب کنید تا مقالات شما به راحتی در گوگل ثبت شود تا در هنگام جستجو کاربران در گوگل سایت شما نمایش داده شود.

ارسال مقاله به سایت :

تعدادی مقاله به سایت خود ارسال کنید توجه داشته باشید که روش نوشتن مقاله برای سایت وردپرس را می توانید از طریق اینترنت پیدا کنید. مقالاتی که شما وارد سایت می کنید می تواند در مورد موضوع سایت شما باشد یا همچنین می توانید از مقالات غیر مرتبط نیز استفاده نمایید.

معرفی سایت به گوگل و بینگ :

در مرحله قبل که افزونه سئو را نصب کردید حالا وقت آن رسیده است که سایت مپ ایجاد شده در این افزونه را به گوگل معرفی کنید تا زمانی که شما مقاله ای در سایت خود بارگذاری می کنید گوگل از آن اطلاع پیدا کرده و آن را به کاربران نمایش دهد. این مورد را نیز می توانید از طریق گوگل و ویدیو های آموزشی فراوان یاد بگیرید. جهت پیدا کردن راحت آموزش های مرتبط با این موضوع می توانید عبارت روبه رو را در گوگل جستجو نمایید : روش ثبت سایت در گوگل و بینگ از طریق وبمستر تولز

سخن پایانی :

برای این که سایت خود را به گوگل معرفی کنید و بازدید کنندگان فراوانی را به سایت خود هدایت کنید کافیست مقالات مرتبط با موضوع سایت خود بنویسید و آنها را در سایت بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که نباید مقالات شما کپی باشد زیرا از نظر سئو مقالات کپی در گوگل نمایش داده نخواهند شد و اگر سایتی هم مقاله کپی در سایت خود قرار دهد جریمه خواهد شد و برای همیشه از نتایج گوگل پاک خواهد شد.

4.7/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *