دریافت باجه از شرکت نمایندگی بیمه

شرکت های نمایندگی بیمه همان نمایندگان بیمه می باشند که به صورت حقوقی و به صورت شرکت فعالیت می کنند. این گونه شرکت های نمایندگی بیمه می توانند در سراسر کشور اقدام به تاسیس شعبه جدید بیمه نمایند.

نمایندگی-بیمه

در صورتی که می خواهید از این شرکت ها اقدام به دریافت باجه نمایید ادامه این مقاله را مطالعه فرمایید

تفاوت نمایندگی حقیقی با باجه بیمه چیست؟

نمایندگی جنرال به صورت مستقیم از شرکت بیمه کد دریافت می کند و طرف حسابش شرکت اصلی بوده و همچنین بر روی تابلوی نمایندگی کد نمایندگی و نام شرکت و نام نماینده درج می شود ولی در باجه نمایندگی علاوه بر نام شرکت و نام نماینده نام شرکتی که شما از آن باجه بیمه دریافت کرده اید نیز درج می شود و همچنین شما با شرکت نمایندگی که از آن باجه دریافت کرده اید طرف حساب می باشید.

آیا نمایندگان حقیقی نیز می توانند باجه بدهند؟

خیر – فقط نمایندگان حقوقی بیمه این امکان را دارند تا شعبه های نمایندگی خود را در سراسر کشور گسترش دهند.

کارمزدها به چه شکل است؟

معمولا کارمزد نمایندگان بیمه حقیقی نسبت به کسانی که باجه دریافت کرده اند بیشتر است ولی با توجه به این که نمایندگان حقوقی بیمه کارمزد بی

دریافت باجه مناسب چه کسانی است؟

اغلب شرکت های نمایندگی به دلیل محدودیتی که در احداث باجه در سراسر کشور دارند ترجیح می دهند باجه را خودشان احداث کرده و فقط شما را به عنوان یک مسئول دفتر استخدام کنند ولی در این میان هستند شرکت هایی که مستقیما تمام کارمزد را به شما پرداخت کنند و در این صورت هزینه احداث دفتر و کارمند و لوازم و …. به عهده شما خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت باجه نمایندگی چیست؟

معمولا شرایط دریافت باجه نمایندگی راحت تر از نمایندگی بیمه حقیقی است و حتی با دیپلم نیز می توانید باجه دریافت نمایید. البته شرایطی مانند شرکت در آزمون بیمه مرکزی نیز در دریافت باجه وجود دارد.

برای دریافت باجه باید به نماینده حقوقی مراجعه کنید ولی برای دریافت نمایندگی باید به شعبه سرپرستی بیمه در استان مراجعه کنید.

آیا محدودیتی در صدور بیمه نامه ها وجود دارد؟

خیر شما نیز به عنوان مسئول باجه می توانید تمام بیمه نامه ها را صدور کرده و کارمزد دریافت نمایید.

آیا امکان تبدیل به نماینده حقیق در آینده وجود دارد؟

بله در صورت داشتن پورتفوی مناسب و ارائه آن به شرکت اصلی بیمه و در صورتی که سایر شرایط مانند داشتن کارشناسی مدیریت بیمه و یا کارشناسی در سایر رشته ها با سوابق کاری بالا و …. را داشته باشید می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

چه شرکتی را برای دریافت باجه انتخاب کنیم؟

در هر شرکت بیمه تعدادی نماینده حقوقی در هر استان وجود دارد و شما به دلخواه در صورتی که آن نماینده حقوقی ظرفیت خالی داشته باشید می توانید در صورت تایید از آن نماینده باجه نمایندگی دریافت نمایید.

نمایندگی حقیق بهتر است یا باجه نمایندگی؟

هیچ فرقی بین این دو نیست و فقط می تواند کارمزد ها کمی تفاوت داشته باشد که در صورت توافق با شرکت می توانید آن را به دلخواه تغییر دهید.

دریافت باجه مناسب چه کسانی است؟

مناسب کسانیست که شرایط دریافت نمایندگی حقیقی بیمه را از شرکت اصلی ندارند و یا هزینه ایجاد دفتر و …. را نمی توانند تامین کنند.

مشتری نماینده حقیقی بیشتر است یا باجه نمایندگی؟

برای مشتری هیچ فرقی ندارد و اصلا خیلی از مشتری های شما متوجه این مورد نخواهند شد زیرا شما با توجه به این که یک باجه از شرکت نمایندگی هستید بازهم زیر نظر شرکت اصلی بیمه هستید محصولات شرکت اصلی را به فروش می رسانید و از آن شرکت تابلو دارید.

درآمد کدام یک بیشتر است؟

فرقی بین نماینده حقیقی و باجه نمایندگی نیست زیرا بستگی به توانایی های هر فرد در فروش و مذاکره و …. دارد و شاید یک باجه نمایندگی بتواند درآمد بسیار بیشتری از یک نماینده حقیق داشته باشد.

آیا یک باجه نمایندگی می تواند تبدیل به نماینده حقوقی شود؟

خیر – امکانپذیر نیست ابتدا باید با شرکت نمایندگی قطع رابطه کرده و سپس تبدیل به یک نماینده حقیقی شده و بعد از مدتی فعالیت در صورتی که بتواند شرایط مربوط به دریافت نمایندگی حقوقی را داشته باشد می تواند تبدیل به نمایندگی حقوقی شود.

آیا می توانم باجه را در مکانی خود دوست دارم باز کنم؟

خیر – این مورد باید توسط شرکت نمایندگی و شرکت اصلی بررسی شده و در صورتی که آن ملک و مکان مورد نظر شرایط لازم را داشته باشد می توانید اقدام به احداث دفتر کنید به این صورت می توان گفت که تفاوتی بین قانون نمایندگی حقیقی و باجه در این مورد نمی باشد.

همچنین بخوانید : درآمد نمایندگان بیمه عمر چقدر است؟

کاربر گرامی در صورتی که قصد دریافت باجه از یک شرکت نمایندگی را دارید بهتر است ابتدا با مزایا و معایب آن آشنا شده و سپس وارد صنعت بیمه شوید زیرا در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این مورد ممکن است دچار ضرر و زیان بالایی شده و وقت و سرمایه خود را از دست دهید پس مشورت با چند کارشناس خبره بیمه می تواند کمک بسیار زیادی به شما باشد تا بدون نگرانی از آینده بتوانید تصمیم گیری کنید.

4.4/5 - (14 امتیاز)

مطلب پیشنهادی

نمایندگی-بیمه

دریافت نمایندگی بیمه با دیپلم و فوق دیپلم

جهت دریافت نمایندگی از شرکت های بیمه باید با توجه به مدرک تحصیلی خود و …

2 دیدگاه

  1. ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی بابت دریافت باجه نمایندگی‌جنرال

  2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
    من شرایط دریافت نمایندگی حقیقی و دریافت باجه رو دارم به نظر شما برای کدوم اقدام کنم بهتره؟
    البته خودمم عضو هیئت مدیره نمایندگی حقوقی هستم
    میشه یه راهنمایی بفرمایید
    ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *