دریافت نمایندگی بیمه با لیسانس غیرمرتبط

همانطور که می دانید جهت دریافت نمایندگی بیمه جنرال به صورت حقیقی نیازمند داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت بیمه می باشید. داشتن لیسانس مدیریت بیمه همچنین شما را از داشتن سابقه کار معاف می کند و بعد از شرکت در آزمون آداب بیمه مرکزی و قبولی در آزمون که حداقل نمره آن 60 می باشد می توانید از شرکت مورد نظر کد نمایندگی دریافت نمایید.

چگونه نماینده بیمه بشوم

در صورتی که شما لیسانس غیر مرتبط دارید نیازمند داشتن حداقل 2 سال سابقه کاری در صنعت بیمه می باشید البته سابقه کاری شما باید در زمینه فروش بیمه باشد و شرکت مورد نظر سابقه شما را قبول نماید.

برخی از شرکت های بیمه ای سابقه را فقط در صدور بیمه نامه های مرتبط با شرکت خود قبول می کنند به عنوان مثال شما در صورتی که می خواهید از شرکت A نمایندگی دریافت نمایید باید حداقل 2 سال سابقه فروش (بازاریابی) محصولات بیمه ای شرکت A را داشته باشید.

بنابراین در صورتی که شما سابقه کاری مرتبط ندارید بهتر است به شعبه شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کرده و از چگونگی جمع آوری سابقه مطلع شوید.

معمولا شرکت های بیمه دریافت کد نمایندگی بیمه عمر را پیشنهاد کرده و شما را به فعالیت در فروش بیمه های زندگی دعوت می کنند تا سابقه کاری خود را از این طریق به دست آورید تا به شما کد فروش بیمه جنرال را اعطا نمایند.

شما با دریافت کد نمایندگی عمر می توانید بدون نیاز به دفتر کار اقدام به فروش بیمه های زندگی نمایید تا هم تجربه بهتری نسب به صنعت بیمه پیدا کرده و هم از علاقه خود برای باز کردن دفتر نمایندگی جنرال مطلع شوید.

بسیاری از افراد در همان ابتدای کار با سختی های فروش بیمه آشنا شده و از این کار منصرف می شوند و باعث می شود تا هزینه های بالای احداث دفتر و کارمند و تجهیزات را متحمل نشوند. و برخی نیز علاقه بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده و با تجربه ای که در مدت فعالیت در نمایندگی بیمه عمر پیدا کرده اند می توانند به صورت تخصصی اقدام به تاسیس دفتر نمایندگی کرده و موفق تر عمل کنند. البته در برخی دیگر از شرکت های بیمه می توان سابقه کاری را با شرکت در کلاس های آموزشی که از سوی شرکت های بیمه معرفی می شوند جایگزین کرد ولی در صورتی که شما عزیزان هیچ تجربه ای نسبت به صنعت بیمه ندارید اصلا پیشنهاد نمی شود که این مورد را انتخاب کرده و مستقیما وارد صنعت بیمه شوید زیرا به دلیل تخصصی بودن بسیاری از رشته های بیمه ای و حساسیت بالای آنها در صورتی که نتوانید بیمه گذار را از پوشش های بیمه نامه مطلع کنید احتمال زیان بیمه شده به دلیل عدم اطلاع کافی از مفاد بیمه نامه بسیار بالا می باشد.

همچنین افرادی که حتی کارشناسی مدیریت بیمه نیز دارند ابتدا اقدام به دریافت نمایندگی بیمه عمر کرده و تجربه خود را در صنعت بیمه بیشتر می کنند زیرا داشتن دانش دانشگاهی بدون فعالیت عملی به تنهایی نمی تواند نیاز بیمه گذاران را رفع نماید.

دوستان عزیز دقت نمایید که بعد از دریافت کد نمایندگی بیمه عمر همزمان با فعالیت در این رشته می توانید به صورت بازاریاب در دیگر رشته های بیمه نیز فعالیت کنید تا اطلاعات کافی را حداقل در این 2 سالی که شرکت بیمه از شما می خواهد به دست آورید تا در آینده در صورت احداث دفتر نمایندگی به مشکل فروش بیمه یا مشکلات حقوقی دیگر که نمایندگان بیمه به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی بیمه ای می توانند دچار آن ها شوند نشوید.

برخی از تخصصی جهت دریافت نمایندگی بیمه با لیسانس غیرمرتبط :

  1. داشتن کارشناسی در یکی از رشته های حسابداری,مهندسی,مدیریت و …
  2. داشتن حداقل 2 سال سابقه کاری
  3. شرکت در کلاس های آموزشیقبولی در مصاحبه اولیه شرکت بیمه
  4. شرکت در آزمون آداب بیمه مرکزی و قبولی در آن
  5. تهیه گواهی عدم سو پیشینه و گواهی عدم اعتیاد
  6. معرفی ضامن معتبر با کسر از حقوق
  7. سفته یا چک جهت تضمین
  8. معرفی دفتر کار تمیز در محدوده ای که شرکت معرفی می کند
  9. خرید تجهیزات مورد نیاز مانند رایانه و پرینتر و میز و صندلی و …
  10. و غیره که بعدا با آنها آشنا خواهید شد

در صورتی که سوالی در این مورد دارید آن را از طریق نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید تا پاسخش را توسط کاربران سایت و یا کارشناسان سایت بدهند همچنین بهتر است قبل از اقدام به دریافت نمایندگی بیمه به صورت کامل در مورد این شغل تحقیق کرده تا با اطلاعات دقیق وارد آن شوید.

همچنین بخوانید : دریافت نمایندگی بیمه با دیپلم و فوق دیپلم

بهترین راه قبل از دریافت نمایندگی مشاوره از افراد باتجربه در این کار می باشد پس قبل از ورود به صنعت بیمه حتما تحقیق کنید

4.2/5 - (13 امتیاز)

مطلب پیشنهادی

نمایندگی-بیمه

دریافت نمایندگی بیمه با دیپلم و فوق دیپلم

جهت دریافت نمایندگی از شرکت های بیمه باید با توجه به مدرک تحصیلی خود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *