دریافت نمایندگی بیمه با دیپلم و فوق دیپلم

نمایندگی-بیمه

جهت دریافت نمایندگی از شرکت های بیمه باید با توجه به مدرک تحصیلی خود و سوابق کاری که در این زمینه دارید یکی از نمایندگی های زیر را انتخاب کنید :

  • نمایندگی بیمه عمر (بدون نیاز به دفتر
  • نمایندگی بیمه جنرال (حتما باید دفتر کار داشته باشید)

در نمایندگی های بیمه عمر با حداقل مدرک تحصیلی دیپلم می توانید اقدام به دریافت کد نمایندگی و شروع فعالیت نمایید اما در نمایندگی های جنرال باید حداقل مدرک لیسانس مرتبط داشته باشید.

یکی از شرایط دریافت نمایندگی بیمه جنرال از شرکت های بیمه ای در ایران داشتن مدرک لیسانس مدیریت بیمه بدون نیاز به سابقه کاری و یا داشتن لیسانس غیر مرتبط با حداقل 2 سال سابقه کاری می باشد.

در صورتی که به فکر دریافت نمایندگی بیمه جنرال افتاده اید و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم دارید باید بگیم که برای فوق دیپلم حداقل باید 3 سال سابقه فروش بیمه نامه داشته باشید و برای دیپلم سابقه بیشتر + موافقت نامه مدیر شرکت بیمه مورد نظر نیز الزامی می باشد.

پس می توان به این نتیجه رسید که داشتن سابقه کاری در این زمینه می تواند به شما کمک بالایی کند یعنی اگر به شرکت بیمه ثابت شود که شما توانایی مدیریت یک دفتر بیمه و مذاکره با مشتری و همچنین اطلاعات کامل بیمه ای دارید می توانید درخواست خود را برای احداث دفتر نمایندگی بیمه جنرال ثبت کنید.

اما کسانی که سابقه کاری مرتبط مورد تایید بیمه را ندارند چه کار کنند؟

همانطور که متوجه شدید داشتن سابقه کاری یکی از شرایط مورد نیاز جهت تاسیس دفتر نمایندگی جنرال می باشد

پس بهترین گزینه جهت ایجاد سابقه کاری دریافت نمایندگی بیمه عمر می باشد شما با فعالیت مناسب در این رشته و جمع آوری پورتفوی خوب می توانید شرکت بیمه را جهت دریافت نمایندگی جنرال متقاعد کنید.

نمایندگان بیمه عمر علاوه بر کسب درآمد از این روش می توانند سابقه کاری خوبی نیز برای خود جذب کنند و در آینده به راحتی نمایندگی جنرال دریافت نمایند.

همچنین توجه داشته باشید در صورتی که مدرک دیپلم مورد تایید شرکت های بیمه ای نباشد شما با داشتن نمایندگی بیمه عمر و فعالیت در آن می توانید ادامه تحصیل داده و مدرک کارشناسی مرتبط یا غیر مرتبط دریافت نمایید و با ارائه سابقه کاری خود به شرکت بیمه مورد نظر به راحتی کد جنرال دریافت نمایید.

البته دقت کنید که بهتر است قبل از هر اقدامی با یک کارشناس با تجربه بیمه در مورد این موضوع مشورت کرده و در مورد آخرین قانون های بیمه نیز اطلاعات کافی را به دست آورید تا بتوانید با برنامه ریزی مناسب در رسیدن به هدف خود موفق تر عمل کنید.

بهتر است هنگام فعالیت در نمایندگی بیمه عمر با یکی از نمایندگان جنرال نیز در فروش بیمه نامه های غیر زندگی مانند آتش سوزی و مسئولیت همکاری کرده و برای خود سابقه جمع آوری کنید.

داشتن سابقه کاری در فروش رشته های آتش سوزی و مسئولیت و مهندسی تاثیر بسزایی در پذیرش درخواست نمایندگی شما می باشد.

شما با همکاری با نمایندگان بیمه علاوه بر دریافت کارمزد بازاریابی می توانید برای آینده خود نیز قدمی برداشته و برای خود سابقه کاری جمع آوری کنید.

نمایندگان بیمه عمر علاوه بر فعالیت در فروش بیمه های زندگی می توانند در دیگر شغل ها نیز فعالیت کنند پس این نمایندگی باعث محدود شدن شما نخواهد شد و شما می توانید در کنار شغل فعلی خود نمایندگی بیمه عمر را نیز دریافت کنید.

ولی در نمایندگی جنرال امکان فعالیت در سایر شغل ها را نخواهید داشت و فقط باید در این شغل فعالیت کنید پس در صورتی که می خواهید در آینده نماینده جنرال بیمه شوید بدون نگرانی می توانید سابقه کاری خود را از نمایندگی بیمه های عمر و همچنین همکاری با نمایندگان بیمه جنرال در فروش بیمه های ذکر شده جمع آوری کنید.

این مطلب هم شاید برای شما مفید باشد :

دریافت نمایندگی بیمه عمر بهتر است یا نمایندگی جنرال؟

تاسیس یک دفتر بیمه نیازمند سرمایه و تخصص فراوان در این رشته می باشد به همین دلیل در صورتی که تخصص مورد نیاز را ندارید اصلا توصیه نمی کنیم وارد این حرفه شوید ریرا در ماه های اول از ادامه فعالیت منصرف خواهید شد در این شغل فقط افراد متخصص حرفه ای می توانند فعالیت کرده و درآمد کسب کنند. بهتر است قبل از ورود به این صنعت دانش و تخصص خود را بیشتر کنید.

4.4/5 - (10 امتیاز)

مطلب پیشنهادی

چگونه نماینده بیمه بشوم

دریافت نمایندگی بیمه با لیسانس غیرمرتبط

همانطور که می دانید جهت دریافت نمایندگی بیمه جنرال به صورت حقیقی نیازمند داشتن مدرک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *