دریافت نمایندگی بیمه عمر بهتر است یا نمایندگی جنرال؟

امکان ورود به بازارکار صنعت بیمه برای هر فردی از مدرک تحصیلی دیپلم به بالا وجود دارد حتی امکان فعالیت به عنوان شغل دوم نیز امکانپذیر می باشد.

جهت ورود به صنعت بیمه با توجه به مدرک تحصیلی خود می توانید اقدام به دریافت نمایندگی بیمه عمر و یا نمایندگی حقیقی بیمه جنرال کنید.

insurance-agents

شرایط دریافت نمایندگی بیمه :

  • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم : امکان دریافت نمایندگی فروش بیمه های عمر
  • حداقل مدرک کارشناسی بیمه : امکان دریافت نمایندگی جنرال فروش بیمه

نمانیدگان بیمه عمر می توانند علاوه بر فعالیت در فروش بیمه های عمر به فعالیت های دیگری نیز بپردازند ولی نمایندگان جنرال فقط باید در صنعت بیمه فعالیت کنند.

نمایندگان بیمه جنرال باید دفتر کار داشته باشند ولی در بیمه های عمر نیاز به اجاره دفتر کار نمی باشد.

امکان دریافت نمایندگی بیمه های عمر بدون داشتن سابقه کار بیمه ای امکان پذیر است ولی برای دریافت نمایندگی جنرال حتما باید دارای تجربه فروش بیمه های به غیر از ثالث داشته باشید.

درآمد کدام یک بیشتر است؟

نمی توان گفت درآمد یک نماینده عمر بیشتر است یا جنرال زیرا بستگی به تلاش افراد دارد به عنوان مثال شاید درآمد یک نماینده بیمه عمر در ماه بالای 1 میلیارد تومان باشد ولی یک نماینده جنرال حتی نتواند اجاره مغازه خود را تامین کند و بالعکس

قبل از ورود به هر کاری داشتن برنامه ریزی مناسب می تواند باعث موفقیت شما در آن شغل شود فعالیت به صورت تخصصی در رشته های عمر می تواند درآمد شما را چند برابر بیشتر نسبت به نمایندگان جنرال کند زیرا نمایندگان عمر بعد از چند مدت و فعالیت بالا می توانند مدیر فروش شده و زیر مجموعه (نماینده فروش) جذب کرده و اقدام به فروش بیشتر کنند.

یک نماینده عمر با داشتن یک دفتر کار می تواند فعالیت خود را گسترش داده و بیشتر از گذشته درآمد کسب کند. البته نیازی به دفتر نیست زیرا نمایندگان عمر با همکاری با نمایندگان جنرال می توانند از تجهیزات آنها استفاده نمایند.

همان طور که گفته شد برای دریافت نمایندگی جنرال حتما باید سابقه کاری مرتبط داشته باشید پس می توانید جهت ایجاد سابقه کاری مناسب کد عمر دریافت کرده و مدتی را در این رشته فعالیت کرده و در صورتی که علاقه به دریافت نمایندگی جنرال داشته باشید با ارائه سابقه خود به شرکت بیمه و در صورت موافقت می توانید کد جنرال دریافت نمایید.

خوب کمی در مورد مزایای بیمه عمر نسبت به جنرال برایتان توضیح دهیم :

بیمه های عمر مناسب افرادی می باشد که می خواهند به صورت تخصصی در رشته های بیمه زندگی فعالیت نمایند و اقدام به کسب درآمد نمایند در نمایندگی بیمه عمر شما علاوه بر فعالیت در صنعت بیمه می توانید به کارهای دیگر نیز مشغول شوید به عنوان مثال اگر معلم هستید می توانید علاوه بر فعالیت آموزشی اقدام به فروش بیمه های عمر نیز کنید ولی در بیمه های جنرال امکان فعالیت در کارهای دیگر را نخواهید داشت مثلا نمی توانید در جایی استخدام شوید و یا کار پاره وقت و … یا حتی فروش کالا و یا جواز دیگر داشته باشید و در صورت تشخیص شرکت بیمه کد شما لغو خواهد شد پس باید حتما در صنعت بیمه فعالیت نمایید. البته به این موضوع دقت کنید در بیمه های عمر و جنرال نمی توانید همزمان از 2 شرکت مختلف کد نمایندگی دریافت نمایید و فقط امکان دریافت نمایندگی از یک شرکت وجود دارد.

یک نماینده عمر در صورتی که فروش بالا داشته باشد و خود را به سطح قابل قبولی برساند می تواند به یک مدیر فروش تبدیل شده و اقدام به جذب نماینده فروش بیمه عمر کرده و از قبال فروش آنها درصدی را از شرکت بیمه دریافت نماید. سطوح مختلفی در این رشته وجود دارد از جمله مدیر فروش و آموزش و … که هر چه پیشرفت بیشتری داشته باشید به سطوح بالای آن شرکت بیمه دست پیدا خواهید کرد.

اکثر افرادی که درآمدهای میلیاردی از فروش بیمه های عمر دارند به سطوح بالا یعنی مدیر فروش تبدیل شده و خودشان 100 ها نماینده دارند که در حال فعالیت می باشند توجه کنید که نمایندگان شما در صورت فعالیت بیشتر می توانند تبدیل به مدیر فروش شده و همانند شما نماینده جذب نمایند و در این صورت شما بازهم از قبال آنها سود دریافت خواهید کرد.

البته این موضوع در مورد نمایندگی های جنرال حقیق نیز صدق دارد و آنها نیز بعد از مدتی و در صورت فروش بسیار بالا می توانند اقدام به دریافت نمایندگی حقوقی بیمه کرده و خودشان نیز باجه در سراسر کشور ایجاد کرده و فعالیت خود را گسترش دهند.

یک نماینده بیمه عمر در صورتی که دانش بیمه ای خود را افزایش دهد می تواند به صورت بازاریاب نیز کد دریافت کرده و در فروش رشته های غیر از بیمه های عمر و زندگی با نمایندگی های جنرال همکاری نماید و کارمزد آن را دریافت نماید.

پس نمایندگان بیمه عمر در صورت افزایش دانش بیمه ای خود می توانند با نمایندگان بیمه به صورت بازاریابی همکاری کرده و از این طریق نیز درآمد کسب نمایند.

در صورتی که می خواهید در صنعت فروش بیمه فعالیت نمایید بهتر است ابتدا اطلاعات کافی نسبت به آن دریافت کرده بعد وارد این صنعت شوید زیرا ورود به این رشته بدون دانش بیمه ای می تواند باعث از بین رفتن علاقه شما و همچنین وقت و سرمایه شما شده و شما را دلسرد کند.

4.2/5 - (12 امتیاز)

مطلب پیشنهادی

نمایندگی-بیمه

دریافت باجه از شرکت نمایندگی بیمه

شرکت های نمایندگی بیمه همان نمایندگان بیمه می باشند که به صورت حقوقی و به …

یک دیدگاه

  1. با سلام جهت کسب اطلاعت بیشتر در مورد اعطای نمایندگی و یا تهیه انوااع بیمه با شماره09147670057 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *